wtorek, 16 sierpnia 2011

Facebook oknem na świat


W ciągu ostatnich lat, niezwykle popularne stały się, tak zwane serwisy społecznościowe. Najpopularniejszymi stronami tego typu w Polsce są w szczególności Facebook i NK. Zwłaszcza ten pierwszy, zdobywa ostatnio dużą popularność. I trudno dziwić się takiemu trendowi, w końcu Facebook to bardzo dobry serwis społecznościowy, dzięki któremu, będziemy mogli porozumiewać się z osobami z praktycznie całego świata. Ogromną zaletą społecznościówek jest także to, że najzwyczajniej w świecie można za ich pośrednictwem grać w najróżniejsze gry, itp.

Jakie są największe zalety serwisów społecznościowych? Na pewno, podstawową zaletą takich serwisów, jest to, że najzwyczajniej dzięki nim mamy możliwość rozmawiać ze znajomymi ludźmi. To na pewno świetna rzecz, toteż jeżeli nie mamy jeszcze konta w takich stronach, to powinniśmy szybko zmienić. Być może, ktoś może nas szukać, a więc na pewno warto mieć konto w serwisach społecznościowych. Zwłaszcza, że portale społecznościowe są bardzo atrakcyjne. Zwłaszcza Facebook, który w ostatnich miesiącach został ulubionym portalem społecznościowym milionów Polaków.

Oczywiście Facebook oraz Nasza Klasa nie są jedynymi serwisami społecznościowymi. Owszem są najpopularniejsze, ale istnieją również społecznościówki, które na przykład są skierowane do ludzi aktywnych zawodowo. Jeżeli jesteśmy na przykład grafikami komputerowymi, to z całą pewnością powinniśmy szukać tego typu portali społecznościowych. W końcu dzięki tego takim serwisom można znaleźć pracę. Również coraz większa ilość właścicieli firm poszukuje informacji na temat kandydata, w wyszukiwarkach internetowych. Więc warto, odpowiednio korzystać z takich portali społecznościowych, bo z pewnością warto.

Tego typu portale to także oczywiście świetny biznes. Na przykład jeżeli prowadzimy sklep sprzedający zabawne koszulki, to z pewnością warto, zareklamować się za pośrednictwem właśnie serwisów. Wszelkie działania najlepiej zlecić zewnętrznej firmie, ponieważ tylko one wiedzą dokładnie czym jest social marketing. To świeże pojęcie, ale bardzo szybko się rozwija. Warto pamiętać o tym, i inwestować w właśnie taką formę reklamy. Wystarczy zobaczyć statystyki - serwisy społecznościowe są naprawdę bardzo popularne. Możemy również sprzedawać produkty za pośrednictwem tego typu portali, więc wydaje się, że portale społecznościowe, ogólnie social marketing to przyszłość Internetu.

1 komentarz:

  1. Skoro już jesteśmy w temacie pozycjonowania, wtrące swoje trzy grosze. Interesuje się pozycjonowaniem od dawna i mam z tym styczność na co dzień. Czym warto pozycjonować aby efekty były zadowalające? Automatem! Jakim? Na rynku jest tylko jeden warty uwagi : Adder 8. Znajdziecie go na www.seoadder.info Polecam!

    OdpowiedzUsuń